Звіт директора школи за 2017/2018 навчальний рік


Начальні плани на 2018/2019 навчальний рік (СКОРЕГОВАНО)

Таблиця розподілу навчального часу для початкової школи на 2018-2019 н.р.

Таблиця розподілу навчального часу для 5-6-х класів основної школи на 2018-2019 н.р.

Таблиця розподілу навчального часу для 7-8-х класів основної школи на 2018-2019 н.р.

Таблиця розподілу навчального часу для 9-х класів основної школи на 2018-2019 н.р.

Таблиця розподілу навчального часу для 10-х класів старшої школи на 2018-2019 н.р.

Таблиця розподілу навчального часу для 11 класу старшої школи на 2018-2019 н.р.


Про вибір і замовлення підручників для 5 та 10 класів

Протокол засідання педагогічної ради про вибір і замовлення підручників для 5 та 10 класів

Результати замовлення підручників для 5 класу в 2018 році

Результати замовлення підручників для 10 класу в 2018 році


Сторінка для батьків

/Files/images/parents.jpgwym-1534335605245

Зразки шкільної форми

/Files/images/forma12.jpg/Files/images/forma6.jpg/Files/images/forma111.jpg/Files/images/forma10.jpg

У рамках навчання населення безпеці життєдіяльності та цивільного захисту просимо взяти до уваги наступні рекомендації.


ЯКЩО ВИ СТАЛИ ЗАРУЧНИКАМИ: ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

(Пам’ятка для школярів щодо дій у надзвичайних ситуаціях)

Захоплення в заручники може відбутися в будь-якому місці (установі, закладі, громадських місцях, транспорті, квартирі та на вулиці тощо). У такому випадку пам’ятайте, що ваше життя ставатиме предметом торгу і саме ваша поведінка може вплинути на ставлення терористів до вас.
У разі захоплення вас терористами як заручника:
• по можливості якомога швидше опануйте себе;
• виконуйте всі вказівки терористів;
• не реагуйте на провокаційну чи зухвалу поведінку бандитів, продовжуйте спокійно сидіти, не ставлячи зайвих запитань;
• не провокуйте своїми вчинками терористів на насильницькі дії (уникайте різких рухів, шуму тощо);
• не привертайте до себе уваги висловлюваннями щодо політичних або релігійних подій;
• будьте готові до застосування терористами пов’язок на очі, кляпів, наручників чи мотузок;
• будьте готові до «спартанських» умов життя: неякісної їжі та неприйнятних умов проживання;
• віддайте особисті речі, які вимагають терористи;
• не реагуйте на провокаційні дії терористів, не дивіться їм в очі;
• не вживайте алкоголь;
• для підтримання сил їжте все, що вам дають, виконуйте доступні фізичні вправи;
• якщо вас поранено, старайтеся не рухатися, так ви зменшите втрату крові;
• надавайте допомогу і психологічну підтримку товаришам;
• запитуйте дозвіл на вчинення будь-яких дій (сісти, встати, попити, вийти в туалет);
• за можливості дотримуйтеся вимог особистої ГІГІЄНИ;
• не давайте ослабнути своїй свідомості;
• якщо вам надали можливість поговорити з родичами по телефону, тримайте себе в руках, не плачте, не кричіть, говоріть коротко й по суті;
• якщо вас змушують вийти із приміщення, не пручайтеся;
• намагайтеся запам’ятати все, що бачите та чуєте під час захоплення: імена, прізвиська, особливі прикмети ТОЩО;
• під час штурму спецпідрозділами правоохоронних органів приміщення, в якому вас утримують, негайно ляжте на підлогу обличчям униз або сховайтеся за сидінням якомога далі від вікон і дверей. У жодному разі не біжіть назустріч співробітникам правоохоронних органів або від них, тому що вони можуть прийняти вас за злочинця; може трапитися, що вимоги до вас терориста і представника влади або міліціонера будуть діаметрально протилежні - робіть так, як вимагає бандит.
Будь-яка людина за збігом обставин може виявитися заручником терористів. Тому вище перераховані заходи щодо збереження життя і здоров’я потрібно вивчити заздалегідь.


ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ПОТРАПИЛИ ПІД ВИПАДКОВИЙ ОБСТРІЛ?


Через винятково-екстремальні події, які ми спостерігаємо в Україні протягом останніх місяців, на території країни значно збільшилась кількість вогнепальної зброї.
Політична обстановка в нашій державі є вкрай напруженою. То ж, на жаль, сьогодні будь-яка людина, навіть у маленькому містечку чи селі, не застрахована від можливості потрапити під обстріл.
У тривожні часи варто сподіватися на краще, проте важливо бути підготовленим до будь-якого розвитку подій. Отже, спробуємо викласти найпростіші правила для того, щоб людина, яка потрапила під випадковий обстріл, могла зберегти своє життя.
В першу чергу хочеться наголосити: паніка - найгірший помічник. Люди з безладними панічними діями гинуть у п’ять разів частіше, ніж ті, які діють зважено. Насамперед потрібно спробувати заспокоїтися і правильно оцінити ситуацію.
Якщо є можливість сховатися в укриття, це потрібно зробити негайно. Надійним захистом від куль можуть бути цегляні та бетонні стіни будівель, підземні переходи, підвали та ін. Ні в якому разі, почувши звуки, схожі на постріли, не слід виявляти цікавість і намагатися «подивитися, що там відбувається».
Якщо людина потрапила під обстріл на відкритій місцевості (наприклад, на міській площі), потрібно пересуватися «зигзагами». Це заважатиме стрілку прицілитися. Також бажано старатися знаходитися боком до стрілка, щоб зменшити площу прицілу.
По можливості потрібно спостерігати за напрямком пострілів і тікати з лінії обстрілу у перпендикулярному напрямку. Пересувайтесь нахилами, присіданнями, стрибками вбік.
Важливо пам’ятати, що навіть незначна перепона на лінії обстрілу (наприклад гілка чи решітка), заважає цілитися та може затримати чи відхилити кулю.
У лісі чи парку значно полегшується можливість укриття від прицільного вогню. Можна сховатися за деревом, укритися в густих заростях, бажано в низині чи ямі.
Потрапивши під обстріл в темний час доби, потрібно уникати світлих споруд, адже на світлому тлі людину добре видно.
Необхідно уникати відкритого простору для того, щоб не потрапити на «мушку» снайпера.
Насамперед стрілок намагається вразити тих, у кого найефективніша зброя (кулемет, автомат, міномет та ін.) або предмети, які можливо переплутати зі зброєю. Тож, в першу чергу киньте предмети, що ви несете - життя дорожче!
Хочеться побажати, щоб наведені вище рекомендації вам ніколи не знадобилися.


ЩОБ НЕ СТАТИ МІШЕННЮ

Враховуючи ситуацію, яка склалась у нашій державі, останнім часом будь-яка людина може опинитися під градом куль з різних причин: кримінальних, політичних, військових тощо. Як повинні поводитись у разі виникнення перестрілки мирні жителі?
Побачивши на вулиці військові машини, водій будь-якого цивільного транспорту повинен розуміти, що танк або БМП (бойова машина піхоти) тут зовсім не рівноправний «учасник дорожнього руху»: це техніка, створена для бою. Тому краще не сподіватися, що танки звертатимуть увагу на вуличні знаки, сигнали світлофорів або який транспортний засіб має переважне право проїзду. Всі правила дорожнього руху в цей час найдоречніше звести до двох формул: «Головною вулицею або дорогою вважається та, по якій їде танк» і «Переважне право проїзду має той, у кого заліза більше». На перехресті головною людиною стає військовий регулювальник.
Треба враховувати незвичні для міської вулиці габарити, ковзання гусениць на асфальті, можли¬вий занос при повороті і робити розрахунок на те, що для маневру бойовій машині знадобиться не менше п’яти метрів.
Не можна забувати про особливості управління військовою технікою. Механік-водій ди¬виться на дорогу не через вітрове скло, а через триплекси, і пішохода занадто близько (ближче п’яти метрів) від машини він просто не може помітити. Він також не почує окрики, сигнал авто¬мобіля і міліцейський свисток: всю звукову інфор¬мацію (головна - команди та переговори в ефірі) він отримує через свій шоломофон.
Якщо додати до цього звичку солдата до широкого полігону, то стає зрозуміло, чому при вигляді колони або окремих бойових машин пішоходам і водіям не варто проявляти зайву цікавість і наближатися. Водієві найкраще просто прибрати свій автомобіль з дороги (можна і на тротуар), тому що зіткнення, скажімо, з танком означає для легкового автомобіля не аварію, а швидше за все руйнування, причому механік-водій танка може навіть нічого не помітити.
Щоб правильно орієнтуватися в тому, що відбувається, при появі військ включіть місцеву радіостанцію (в тому числі і в машині) або телевізор. Зв’яжіться по телефону зі своїм підприємством або установою, щоб дізнатися, чи немає змін у режимі роботи, а якщо ви на роботі, зв’яжіться з родиною і погодьте ваші дії. Дітям до з’ясування обстановки краще залишатися дома.
Серед оптимальних варіантів захисту сім’ї - від’їзд на дачу, у село до бабусі чи дідуся. При евакуації обов’язково потрібно взяти з собою документи (у кожного члена сім’ї вони повинні бути в кишені, а не в сумці чи машині), трохи продуктів і найнеобхідніші речі. Під час будь-яких пересувань необхідно виконувати вимоги ВАІ (військової автоінспекції) і патрулів.
Щоб не опинитися під підозрою, не беріть із собою біноклі, радіотелефони, будь-які знаки військової відмінності. Якщо ви ризикнули захопити в дорогу зброю (або підібрати по дорозі), боєприпаси (хоча б один патрон) - ви повинні чітко розуміти, що це може коштувати вам життя. Те ж можна сказати і про зайву цікавість.
Під час пересування по прострілюваній місцевості треба бути готовим негайно покинути машину, тому обійдіться без ременів безпеки і пам’ятайте, що краще місце - поблизу дверей.
Під час вертикальної перестрілки - коли з горища або з якогось вікна вашого (або сусіднього) будинку стріляють по противнику на вулиці, необхідно сховатися в ванній кімнаті і лягти там на підлогу або в ванну. Перебувати в кімнатах з вікна¬ми не можна не тільки через загрозу прямого влучення кулі, осколка, снаряда, а й через небезпеку рикошету. Гіркий досвід показує, що люди недостатньо враховують його і вважають, що, перебуваючи нижче рівня підвіконня, вони в безпеці. На жаль, рикошетом куля вбиває нітрохи не рідше, особливо в бетонних будинках, де, залетівши в кімнату, вона може зрикошетити від стін і стелі не один раз. Якщо ви у будинку і стріляють під вікнами, не визирайте у вікно.
Перебуваючи у своєму укритті, треба стежити за можливою появою диму або вогню. Кожна 3-5 куля бойового заряду кулемета або автомата зазвичай трасуюча, тому ризик пожежі дуже високий. Якщо пожежа почалася, а стрільба не припинилася, квартиру необхідно негайно покинути (поповзом!), закривши за собою двері і в палаючу кімнату, і на сходову площадку. У під’їзді сховатися подалі від вікон. Небезпечно підходити до вікон (а тим більше виходити на балкон) навіть тоді, коли стріляють далеко від вашого будинку: безглузда куля занадто часто виправдовує свою назву.
Ще більшу небезпеку несе вулична перестрілка.
Що робити, якщо перестрілка застала вас на вулиці? Перш за все - відразу ж лягти, з широко розкинутими ногами, (коли поруч вибухне граната чи снаряд, щоб вам не перебило обидві ноги) та прикривши голову руками, сумкою, пакетом тощо. Негайно треба озирнутися - не для того, щоб дізнатися, хто стріляє, а щоб знайти можливості укриття. При цьому пересувайтеся по кривій лінії, не піднімаючись у повний зріст. Укриттям може стати виступ будівлі, кам’яні східці ґанку, фонтан, пам’ятник, чавунна підставка ліхтаря чи стовпа, цегляний стовп паркану, канава, навіть бетонна урна або бордюрний камінь. Ховаючись за автомобілем, врахуйте, що його метал тонкий, колеса - гума з повітрям, а в баку - пальне. У будь-якому випадку треба виходити з того, що будь-яке укриття краще, ніж ніяке. Вибираючи укриття, треба також мати на увазі, що захист бажаний не лише з боку пострілів, оскільки, знову ж таки, не менш небезпечний рикошет.
Перестрілка не може тривати вічно, і швидше за все її вдасться перечекати. Однак можлива ситуація, ,в якій безпечніше сховатися за ріг або в підворітті, в під’їзді. В деяких випадках раціональніше навіть розбити вікно і вскочити в будь-яку квартиру першого поверху. Ідеальним місцем порятунку на вулиці можна вважати підземний перехід. Під час перестрілки до нього слід пробиратися поповзом (в тому числі і по східцях!). Але в той же час треба враховувати небезпеку викликати вогонь на себе через пересування. Особливо небезпечно бігти - ті, хто стріляє, можуть прийняти вас за супротивника. Звичайно, є й безумовні речі: не дозволяти беззбройним роззявам стояти і спостерігати бій, негайно, в першу чергу, рятувати дітей (в тому числі і прикриваючи своїм тілом).
Взагалі в таких випадках не може бути однозначних заочних рецептів, виважені рішення треба приймати на місці. Сподіваємось, що наші поради знадобляться вам лише як корисна інформація, яку не доведеться переживати в реальних життєвих обставинах. Миру нам, мудрості та безпеки.

ПОВІТРЯНА ТРИВОГА

(Рекомендації щодо дій населення за сигналом оповіщення)
З метою привернення уваги до населення доводиться сигнал оповіщення «УВАГА ВСІМ!»шляхом включення електричних сирен, які дублюються протяжними гудками інших звукових пристроїв суб’єктів господарювання та транспортних засобів.
Після цього у мовному режимі через засоби масової інформації (радіо, телебачення тощо) до населення доводиться сигнал «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» та порядок дій за цим сигналом.
З моменту подачі сигналу «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» для вжиття заходів захисту може бути всього лише кілька хвилин. Ці хвилини надзвичайно доро-гоцінні і їх треба використовувати з максимальною ефективністю.
Почувши сигнал «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА», необхідно:
а) перебуваючи вдома:
• ввімкнути приймач радіотрансляційної ме¬режі, телевізор, радіоприймач і уважно прослухати інформацію;
• за можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч;
• закрити вікна, вимкнути усі електричні при¬строї та нагрівальні прилади, перекрити квартирний газовий вентиль, загасити печі, вимкнути світло;
• швидко одягнутися та одягти дітей, пе¬ревірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номер домашнього телефону;
• взяти індивідуальні засоби захисту, завчасно підготовлений запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди.
У разі відсутності в радіусі 500 м від будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.
Ні в якому разі не можна після сигналу «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» залишатися в будинках, особ¬ливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі;
• зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги старшого (коменданта): не палити, не
смітити, голосно не розмовляти, дотримуватися спокою і порядку, обов’язково допомагати дітям, літнім людям та інвалідам;
• уважно слідкувати за розпорядженнями та сигналами оповіщення.

УВАГА!

До ускладнення обстановки необхідно з’ясувати у консультаційному пункті житлово-експлуатаційного органу (КП, ЖЕК, БУ, ОСББ тощо) або органу місцевого самоврядування (селищної, сільської ради): • прогнозовані надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру і порядок дій населення при їх виникненні; • маршрути евакуації (якщо вона передбачається) у безпечний район; • місце розташування найближчої захисної споруди, у якій можна укритися. У разі загрози життю та здоров’ю необхідно потурбуватися про наявність: • найпростіших засобів індивідуального захисту (респіратор, ватно-марлева пов’язка, протипилова тканинна маска тощо); • найпростіших засобів медичної допомоги (бинт, йод, джгут, перекис водню, нашатирний спирт, знеболювальні засоби тощо). У хвилини небезпеки кожному громадянину необхідно мобілізувати себе, проявити мужність, самовладання та діяти максимально швидко. б) перебуваючи на роботі: • виконати заходи, передбачені на цей випадок Планом дій та Інструкцією, діяти за вказівками керівництва суб’єкта господарювання; • швидко, без паніки зайняти місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні) та виконувати вимоги старшого (коменданта). в) перебуваючи у громадському місці: • вислухати вказівки адміністрації громадського місця та діяти у відповідності з ними (йти в зазначені сховища або укриття).
Кiлькiсть переглядiв: 574